אירועי שיא

אירועי שיא - נקודות הפיק של השנה

משלבים בין ערכים לכושר

במהלך השנה מתקיימים מספר אירועי שיא במקביל לאימונים השוטפים. אירועי השיא מאפשרים חיבור עמוק והכרחי בין הצוותים, מביאים לידי ביטוי את גרף ההתקדמות של החניכים ומשלבים בתוכם ערכי יסוד שהמכון שם על דגלו.

ימי-שיא--01
gym-iso-01
ימי-שיא--03

לוח אירועים שנתי

ינואר
פבואר
אפריל
מאי
יוני
יולי
אוגוסט
ספטמבר
אוקטובר
דצמבר
קבלת צמידי דרגה
מדמה גיבוש
סדנת פסח - דו יומי
אליפות קרב מגע
קבלת צמידי דרגה
מחנה קיץ \ סיור מצדה יומיים
מחנה קיץ \ סיור אילת שלושה ימים
מרוץ המכון ל1.5 \ 3 ק"מ
קבלת צמידי דרגה
יום ספורט אליפות המכון לצוותים בחנוכה / דמי יום סיירות

*לצפייה בכל חודשי השנה נווטו בעזרת החצים או גללו מטה

אירועי שיא בדגש ספורטיבי

יום ספורט

צוותי בנים | צוותי בנות

יום השיא הידוע והמייחד אותנו בו נפגשים כלל הצוותים בפארק אשקלון ומתחרים על התואר אלופי המכון. התחרות שבתחילת דרכה ב-2012 ומנתה ארבעה צוותים, כיום מונה כעשרים צוותים ומתחלקת לפי קטגוריות. ביום זה מלבד התחרות אנו מקיימים "עצירה" על מנת לתת תעודות הוקרה והצטיינות שנתיות לחניכים והכרת תודה לאלו אשר מלווים אותנו מאחורי הקלעים. לרוב, יום זה מתקיים בחופשת החנוכה.

מירוץ המכון

צוותי בנים | צוותי בנות

תכנית הריצה השנתית שלנו בנויה לאור השינויים וההתאמות שעושים במשרד החינוך ובצה"ל. מרוץ המכון נקבע למרחקים של 3 \ 1.5 ק"מ על מנת להכין את החניכים בצורה המיטבית למבחנים אותם יעברו במסגרות אליהם הם שייכים או מיועדים. מלבד הפרסים וציון ההצלחה בתוצאות הריצה למקומות הראשונים בקטגוריות השונות, הדגש על השתתפות כלל "המכון" הינו קריטי ויעד בפני עצמו. אנו מאמינים כי הגשמת החלום לגמוע מרחק גדול בריצה, חשוב לא פחות מתוצאת הסיום זאת בהמשך תשתפר עם השנים וההתמדה.  

אליפות קרב מגע

מיועד לכל חניכי ISO

כחלק מתוכנית האימון הגופני לומדים החניכים לאורך השנה הגנה עצמית. רגע השיא בשנת האימונים מגיע לקראת חג סוכות. במהלך החג אנו עורכים תחרות סגורה לחניכי המכון. במסגרת התחרות ישנה התאמה לפי קטגוריות בציוד המיגון.  ההתנסות בקרב פנים אל פנים מפתחת יכולות אשר אינן בנמצא באימוני הכושר השנתיים, הדבר נותן לחניכים הכשרה נוספת וזו מעלה את האמונה "בעצמי" והביטחון בו.

סדנה להגנה עצמית

בנים | בנות

סדנה בת 8 מפגשים לבנות / בנים הנותנת כלים להתמודדות אל מול תקיפה ברחוב. ההסלמה והקיצוניות באלימות כנגד נשים וגברים הינה הגורם הישיר להכשרה זו, ברצוננו להיות שלמים ומקיפים בבניית המתאמנות. הכלים הנלמדים הינם פרקטיים וכתיבתם נעשתה על ידי טובי המומחים ל"קרב מגע" בארץ אל מול מקרי אמת מהשנים האחרונות.

מחנה קיץ

מתאים לצוותי ילדים ונוער (7-14)

לא מחנה הקיץ שחשבתם, זה לא קייטנה פה. במהלך 'החופש הגדול' מתקיימים שני מחזורים של מחנות קיץ לצוותים. במהלך 10 ימים של כיף וחוויות, מהשעה 08:00 ועד 13:00 יעברו החניכים פעילויות מגבשות, מהנות וחינוכיות לרבות : ימי בריכה, אימוני נינג'ה, סדנאות בישול בשטח, הדרכות תזונה, משחקי ODT  ,אימוני ים ועוד.

קבלת צמידי דרגה

מיועד לכל חניכי ISO

עבודת הצוות הינה קריטית וחשובה, אך המדד האישי של המתאמן הינו חשוב לא פחות. "כמה התקדמתי בחצי השנה האחרונה?" הצמידים, יינתנו לחניכים מידי חצי שנה במידה ואכן נראת התקדמות בתוצאות וביכולות האישיות.הצבעים מהדרגה הראשונית ועד האחרונה. לבן, צהוב, כתום, אדום, ירוק, כחול, סגול, חום, שחור. ירוק זית (דרגת סמל – הדרגה הגבוהה).

טיולים וסיורים בארץ

מיועד לכל חניכי ISO

דרך ארץ הלכה למעשה. המכון שם לעצמו דגש על הקניית ערכים. כחלק ממטרה זו, אנו מקפידים על סיורים במהלך השנה- בחופש הגדול ובחופשת הפסח. הסיורים מפוקחים ומתואמים דרך הלשכה לתיאום טיולים, על ידי משרד החינוך ומועברים על ידי רכז טיולים מוסמך. בסיורים יחוו החניכים לינת שטח, פעילויות ODT וגיבוש.

איפה טיילנו השנה?

"מצדה וים המלח", "אילת בעקבות דגל הדיו" (סיור תלת יומי), "עמק החולה-האריה השואג", "המשושים-רמת הגולן","שביל האור"- מזיקים לניצנים דרך יישובי עוטף אשקלון.

התנדבויות בקהילה

מיועד לכל חניכי ISO

שיפוץ בתי כנסת, מתן מענה חברתי לקשישים ושורדי שואה, ניקוי חופים, מתן משלוחי מנות לחיילים, השתתפות בהפקת פרויקטים עירוניים על ידי בני נוער הם רק חלק מהפעילות ההתנדבותית הרחבה שמהווה את אבני היסוד לכלל הפעילות שלנו. אנו מאמינים כי מעצם הנתינה ללא תמורה, הרווח הערכי עצום!

אז למה אתם מחכים?
הצטרפו למשפחה.

יצירת דור הפיקוד הבא בצה"ל

סדנת סמלים

כחלק מפעילות המכון, בו אנו מקנים למתאמנים ערך מוסף. הקמנו את קורס ההדרכה 'סדנת סמלים'. הקורס מהווה ציון דרך משמעותי מאוד עבור החניכים הנבחרים מכל צוות.  התכנים של הסדנה לקוחים מקורס המ"כים הצה"לי ומקורס הקצינים. סוגי מנהיגות, עזרה ראשונה, סוגי אימונים, ידיעת הארץ הם רק חלק מזה. בסופה של הסדנה יעברו החניכים 'גיבוש' מסכם בן יומיים, בו הטובים ביותר יקבלו צוות במכון ויזכו לפקד, להוביל ולחנוך את החניכים בו. להיות "סמל" במכון זה תהליך לא פשוט ואפילו מורכב, להבין את עמדת הכוח ואיך יש להשתמש בה – למצוא את המפקד שבך.  "סמל" צריך להיות דוגמא אישית ובמגמת שיפור תמידית בכל הפרמטרים, פיזיים וערכיים כאחד. "לעשות את הדרגות" ושלא הן יהיו המנדט לביצוע. "סמל" או "סמלת" זה להבין שדרך הנתינה , מקבלים הרבה יותר!

מוזמנים להיות חלק מאיתנו

בואו נתחיל באימון ניסיון, קודם עושים אחר כך מדברים. זמינים לכם בווטסאפ, בשיחת פלאפון, ולרישמיים גם במייל 😊